השתלות שיניים ממוחשבות


טיפולי השתלות שיניים נחשבים כיום לאחד מהטיפולים הנפוצים והחשובים בעולם רפואת השיניים. השתלות שיניים נבדלות מטיפולים אסתטיים אחרים ויכולות להתבצע תחת תנאים מסוימים וספציפיים. הטיפול אינו מיועד רק לצורך שיפור המראה, אלא מדובר על הליך הנועד לספק מענה בריאותי ורפואי של ממש. 

מטרות הטיפול
שתלים בשיניים נועדו להחליף שיניים חסרות או פגומות באמצעות שתלים דנטליים המאפשרים למטופל לשוב וליהנות מפה מלא שיניים המסוגלות לתפקד באופן רגיל ותקין ולאפשר אכילה, דיבור, חיוך ותחושה נעימה של ביטחון עצמי. טיפולי השתלות שיניים יכולים לשפר באופן מהותי את מצב ותפקוד השיניים וכן את בריאות ותפקוד הפה כולו.

השתלות שיניים מתבצעות לרוב לאחר הסרתן של שיניים פגומות וזאת במטרה למנוע התפתחות של מצבי דלקת וזיהום טרם הטיפול ולאחריו. השתלות שיניים מספקות מענה גם במקרים של חוסר בשיניים כתוצאה משן שנפלה, מחבלה או תאונה ובמקרים אלה, השתלים, יותקנו על מנת לכסות את החלל הריק בקשת השיניים.

תהליך הטיפול
טיפולי השתלות שיניים מתבצעים לאחר עקירה של שיניים פגומות או טיפולי חניכיים במטרה לרפא זיהום או דלקת. שלב מקדים זה הינו חיוני להצלחת ניתוח ההשתלה. תהליך הניתוח כולל צילום מקדים של האזור ולאחריו הרופא ייבצע פעולה של בדיקת מבנה הפה. ההליך עצמו כולל הכנסת אלמנט אשר מחזיק את השתל על גבי העצם, ובמקרים שהם ישנו מחסור של עצם, תתבצע השתלת עצם. 

התאמת השתל
לאחר השלמת תהליכים אלו, יחל תהליך הכנת השן הדומה לזו המצויה בפה והשתל יוכנס על גבי האלמנט שהוא למעשה בורג מיוחד אשר מוחדר לעצם. השתל למעשה הוא שורש מלאכותי עשוי טיטניום כאשר כל טיפול שתל ייבחן לאורך הזמן במטרה לוודא כי הגוף אינו דוחה אותו.

לאחר בדיקה זו, ניתן להלביש על השתל כתר או תותב קבועים ובמקרים של דחייה, הרופא המטפל ישקול מתן פתרונות אחרים דוגמת תותב זמני. טיפולי השתלות שיניים דורשים מיומנות רבה, מרפאת ד"ר טל שיפר כוללת צוות רופאים בתחום אשר ייפסקו פתרון מתאים באופן אישי לכל מטופל. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובקשה, אנו נספק עבורכם ייעוץ מקצועי ונתאים בעבורכם תכנית טיפולית אישית.
 
 

השתלות שיניים ממוחשבות